Turistická výbava - čo v nej musí byť? | Ahooy.sk

Turistická výbava - batoh, nůž a dobré tričko

Autor:

Datum: 2021-09-30 12:54:08

Turistická výbava - batoh, nůž a dobré tričko

Chystáte se na nadcházející turistickou sezonu, nebo hledáte originální dárek pro nadšeného turistu? Přečtěte si několik tipů na neodmyslitelnou výbavu pro každého milovníka hor, bez které zážitky z treku nikdy nebudou dostačující a zcela uspokojivé.

Vybavení pro turisty
V každém sportu, hobby či jiné aktivitě je to stejné. Každý jednotlivec preferuje jiné značky, typy vybavení a kvalitu/cenu jednotlivých kousků. Přesto však turisty spojuje jedna věc, a tou je několik důležitých pomůcek, bez kterých se neobejde. Dobrý batoh, lahev nebo camelback, pohotovostní nůž, ale i pršiplášť či pořádná dávka čokolády prostě nemohou chybět na žádném treku. Samozřejmostí bývá i nějaká ta "první pomoc" v tekuté formě.

Turistická výbava a oblečení
U turistiky je klíčové zejména správné oblečení − a to zejména v případě, že si ji chcete pořádně užít a ne se při ní trápit. Oblíbené jsou například kalhoty, které se dají rychle změnit na kraťasy a zpět na dlouhé kalhoty oddivováním "nohou". Velmi důležité jsou i kvalitní a lehké boty, které nás neotlačí. V ruksaku bychom vždy měli mít po ruce i lehkou bundu, která nás ochrání před deštěm a větrem.

Správný materiál je klíčový
Při výběru oblečení není třeba podceňovat ani samotný materiál. Velký důraz je třeba klást zejména na materiál ponožek, spodní prádlo a triček. Všechny věci, které máme oblečené přímo na kůži a musí pracovat s našimi pak, rozhodují o tom, zda si turistiku užijeme v relativním suchu a komfortu, nebo zda nás bude trápit neustálá vlhkost, ze které pramení otlaky, zapařeniny a další nepříjemnosti.

Široký výběr vzorů
Pokud hledáte kvalitní trička, která vás nezklamou ani na turistice, vyberte si z naší nabídky turistických triček pro milovníky hor, které vás překvapí mimořádně pohodlným nošením i během náročné celodenní túry. V nabídce máme dámská i pánská trička všech velikostí.

Nejen na horách
Široká nabídka originálních vzorů, ale i vtipných citátů vás rozhodně potěší. Tričko na turistiku z naší nabídky je vhodné i jako dárek. Obdarovaná osoba ho samozřejmě může nosit i jinam než jen na turistiku. Při pohledu do zrcadla mu nebo jí vždy vykouzlí úsměv na tváři.